Transport școlar

În fiecare zi, peste 300 de elevi sunt aduși cu aproape 10 microbuze din București și Voluntari. Dimineața ele circulă după un singur program dar după-amiaza cele trei orare permit elevilor să plece de la școală în funcție de orarul fiecăruia sau de activitățile de după ore. Acordăm o atenție deosebită alegerii companiei de transport pentru a garanta siguranța copiilor noștri.

Înscrierea la transportul școlar

Înscrierea la serviciul de transport școlar se face pe portalul părinților, secțiunea Transport școlar. Elevii pot începe să folosească acest serviciu numai după validarea oficială.

Acest serviciu este opțional, cu plată, propus în limita locurilor disponibile și în conformitate cu regulamentul Transportului școlar.

Taxe pentru anul școlar 2019/2020:

Pachet 5 călătorii/săptămână
(doar dimineața sau după-masă)
Pachet 10 călătorii/săptămână
(în fiecare dimineață și după-masă)
3,5€/călătorie3,10€/călătorie
6,20€/zi

Aceste tarife ne permit să garantăm un loc pentru fiecare copil înscris. Locurile în microbuze sunt rezervate pe trimestru și pentru a evita creșterea prețului pentru toti cei care folosesc serviciul, nu se fac rambursări. Nu se rambursează nici pentru zilele de concediu medical, excursii școlare, absențe sau exmatriculări.

Regulament transport școlar

Elevii trebuie să călătorească așezați, cu centura de siguranță cuplată, să rămână la locurile lor pe tot parcursul călătoriei. Nu trebuie să-i deranjeze pe ceilalți elevi, nici să distragă in vreun fel atenția șoferului punând astfel în pericol siguranța tuturor călătorilor.
Elevii care nu respectă acest regulament, pot fi suspendați temporar sau definitiv de la folosirea acestui serviciu. Regulamentul transportului școlar poate fi consultat pe portalul părinților.

Regulament transport școlar complet – PDF

Dna Livia IVANESCU

Biroul se găsește în hol (Atrium), la intrarea în Liceu

Program: 10:00-12:00 și 16:00-17:30